W dniach 4 – 6 września 2017 r. tyscy emeryci i renciści policyjni wraz z rodzinami i sympatykami Koła postanowili zwiedzić byłe polskie miasta Lwów i Żółkiew na Ukrainie.

W nocy z 3 na 4 września uczestnicy wyruszyli z parkingu przy KMP w Tychach autokarem przy komplecie „pasażerów” i po około 5 godzinach jazdy znaleźli się na przejściu granicznym w Medyce. W oczekiwaniu na odprawę uczestnicy wycieczki mieli możliwość nabycia u sekretarza Koła kol.Mirka Gluzy okolicznościowej czapki z tyskim logo Koła. Po odprawie paszportowej wszyscy udali się w kierunku Lwowa, gdzie czekała ich przewodniczka Oksana. Lwów przywitał „gości” deszczem, co trochę przeszkadzało w zwiedzaniu miasta. Na Starym Mieście zwiedzili Rynek z Kamienicami Czarną i Królewską, Aptekę-muzeum z lampą Łukasiewicza, następnie Kopalnię Kawy i Pracownię Czekolady, Kaplicę Boimów, katedrę Łacińską, hotel George, a pod pomnikiem wieszcza Adama Mickiewicza uczestnicy wycieczki zrobili pamiątkową fotografię.

Około godz.16.00 wszyscy dotarli do miejsca pobytu czyli do Hotelu Mars w miejscowości Malechów, położonego 6 km od centrum Lwowa. Wieczorem około godz.18.00 w sali restauracyjnej odbył się uroczysty bankiet, gdzie były podane specjały kuchni ukraińskiej.

Drugi dzień rozpoczęty był zwiedzaniem Cmentarza Łyczakowskiego w tym cmentarza Orląt Lwowskich. Po zwiedzeniu Cmentarza uczestnicy udali się do gmachu Opery Lwowskiej, gdzie zwiedzali jego wnętrza, widownię, salę lustrzaną, przewodniczka opowiedziała dzieje Opery Lwowskiej i ich znakomitych artystów.

Kontynuując wycieczkę zwiedzili następnie wnętrza Katedry Ormiańskiej, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, Katedrę, bazarek artystów „Wernisaż”.

W trzecim dniu uczestnicy wycieczki udali się do miasta Żółkiew, gdzie po przyjeździe zwiedzili rynek z zabytkowymi kamieniczkami, pozostałości po zamku Sobieskich i fortyfikacji miejskich, a także piękne kościoły: polski parafialny św.Wawrzyńca, gdzie w krypcie jest pochowany Hetman Wielki Koronny Stanisław Żółkiewski.

Około godz.15.00 wyruszyli w kierunku kraju czyli do przejścia granicznego w Korczowej. Po około 5-ciu godzinach oczekiwania na wjazd do kraju i po około 15 minutowej odprawie paszportowej mogli się udać autostradą A-4 w kierunku Tychów. Około godz.1.00 w nocy trzydniowa wycieczka do „wschodniego sąsiada” została zakończona.


Galerie 2018

13.12.2018 r. - Spotkanie opłatkowe 2018.

21.11.2018 r. - Jesienna kąpiel w Szaflarach.

26.10.2018 r. - Spotkanie organizacji pozarządowych.

9.10.2018 r. - Chwała bohaterom.

31.08.2018 r. - Wypoczynek emerytów w Bośni i Chorwacji.

26.05.2018 r. - Integracyjno-sportowa "majówka"

14.03.2018 r. - Wybory w tyskim Kole SEiRP.

8.03.2018 r. - Muzyczny Dzień Kobiet.

Mobirise site software - More here