Przedstawiamy opracowany w naszym Kole mini-poradnik o tym, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać podczas korzystania z bankowości internetowej oraz internetowych zakupów.

Problematyka ta jest złożona i obszerna, dlatego zalecamy również samodzielne jej zgłębianie, bo mini-poradnik to tylko podstawowa wiedza i jako taki powinien być punktem wyjścia do jej poszerzania.

Mamy dla Was dwie oferty wypoczynku:

❇️ Zarząd Kola organizuje pobyt wczasowy w OW "Sudety" w Pokrzywnej k/ Głuchołaz, w dniach 12-19.05.2024 r. Pełne wyżywienie, wycieczki, wieczorek taneczny oraz możliwość korzystania z zabiegów leczniczych i SPA. W pobliżu ośrodka znajdują się łowiska pstrąga oraz Park Rozrywki. Transport w obie strony. Cena za pobyt wynosi 1350 zł od osoby. Jest możliwość uzyskania dofinansowania z funduszu socjalnego KWP, na podstawie faktury. Oferta dot. członków, którzy opłacą składki członkowskie na 2024 r. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 10 lutego 2024 r., wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 350 zł.

❇️ OW "Sudety" zaprasza również na pobyt w czasie Świąt Wielkanocnych, w dniach od 25.03 do 4.04.2024 r. Cena za pobyt wynosi 2000 zł od osoby. Tym razem jest to wyjazd indywidualny, we własnym zakresie.

Osoby zainteresowane obiema ofertami prosimy o kontakt.

❇️ Na stronie startowej zamieściliśmy krótką informację o wysokości obowiązujących w tym roku składek.


2024-01-18 ODPOWIEDŹ NA LIST.

Kilka słów wyjaśnienia. Jak wszyscy wiemy, od dwóch miesięcy mamy nowy Parlament, a od miesiąca nowy Rząd. Emeryci i renciści policyjni, także członkowie naszego Stowarzyszenia , objęci dyskryminującymi przepisami ustawy z 16 grudnia 2016 roku mieli więc podstawy sądzić, że ruszą też prace nad realizacją obietnicy, zawartej w 20 punkcie Umowy koalicyjnej, podpisanej 11 listopada 2023 roku, która brzmiała: Wprowadzimy rozwiązania przywracające prawa nabyte emerytów pobierających świadczenia na podstawie przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.

Tak się jednak nie stało  Dlatego w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, wyrażające oczekiwania funkcjonariuszy pokrzywdzonych przez ustawę grudniową. Część tych komentarzy, to krytyczne uwagi w stosunku do stowarzyszeń mundurowych, które jakby nie zauważyły powyborczej zmiany i nie wykazywały żadnej aktywności, związanej chociażby z uzyskaniem informacji o stanie realizacji zawartej w umowie koalicyjnej obietnicy czy włączeniu się do prac nad  opracowaniem sposobów przywrócenia świadczeń.

Część krytycznych komentarzy publikowana była i jest w internetowym, znanym pewnie niektórym z Was, "Olsztyńskim Biuletynie Informacyjnym", popularnym OBI, wydawanym przez ZOW SEiRP w Olsztynie, którego Prezes, Kolega Jerzy Kowalewicz, jak widać, nie ma problemu z publikacją materiałów, poruszających kontrowersyjne tematy.

W 172 numerze OBI, swoje stanowisko w tej sprawie, w formie listu przedstawił Prezes ZG SEiRP, Kolega Antoni Duda. Wywołani do tablicy autorzy, swoją Odpowiedź zamieścili w kolejnym numerze OBI. Autorzy ci, to emerytowani funkcjonariusze Policji oraz służb ochrony Państwa, bez wyjątku objęci ustawami z 2009 i 2016 roku. Z ich opiniami możecie się zgadzać lub nie, ale z pewnością warto je poznać. Dlatego też mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia publikacja ich tekstów w naszej witrynie.

Nowy, 2024 rok zaczynamy od informacji o dwóch wydarzeniach, które miały miejsce jeszcze w roku ubiegłym:

ANDRZEJKI POD BISKUPIĄ KOPĄ.

Na tegoroczną zabawę Andrzejkową, członkowie tyskiego Koła SEiRP udali się w dniach 27-29.11.2023 r. do miejscowości Pokrzywna, w pobliżu Głuchołaz, gdzie
w gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety” mieli możliwość zarówno wypoczynku jak i zabawy. Kierownictwo Ośrodka zorganizowało wycieczkę autokarową do uroczego miasteczka jakim są Głuchołazy. Przez dwa dni odbywały się zabawy Andrzejkowe. Zarówno pogoda jak i humory dopisały, było zimowo i wesoło.

WIGILIA TYSKICH EMERYTÓW POLICYJNYCH.

Tegoroczne Spotkanie Wigilijne członków tyskiego Koła SEiRP odbyło się
w dniu 15 grudnia 2023 r., w gościnnym Domu Przyjęć „Karlik” w Tychach.
Na tym uroczystym Spotkaniu gościliśmy:

✦ I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Tychach, podinsp. mgr Tomasza Zawadzkiego,
✦ Członka Prezydium ZOW SEiRP w Katowicach-koordynatora tyskiego Koła, kol. Pawła Tobolika,
✦ Członka Prezydium ZOW SEiRP w Katowicach kol. Edwarda Papiewskiego wraz z małżonką,
✦ byłego I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Tychach, nadkom. w st. spocz. Pawła Rybarczyka wraz z małżonką,
✦ Prezesa Zarządu Koła nr 4 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Państwowej Straży w Tychach kol. Ryszarda Kurka.

Gości powitał Wiceprezes Zarządu Koła, kol. Andrzej Trzciński, następnie minutą
ciszy uczczono pamięć naszych kolegów i policjantów, którzy odeszli „na wieczną służbę”.

Wiceprezes Andrzej Trzciński, w imieniu Zarządu Koła złożył wszystkim uczestnikom życzenia świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2024 Roku.

Życzenia świąteczne przekazał również I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, podinsp. Tomasz Zawadzki oraz w imieniu Prezydium ZOW SEiRP w Katowicach, kol. Paweł Tobolik.

Podczas tradycyjnego „łamania się opłatkiem” i składania sobie życzeń świątecznych, uczestnicy Spotkania otrzymali Kalendarz Koła na 2024 rok,
opracowany przez członka Zarządu, kol. Mariana Kuczmińskiego oraz zostali zaproszeni do tradycyjnej „wieczerzy wigilijnej”. Pomimo swojej nieobecności, Prezes Koła wraz z małżonką „zdalnie” czuwał nad organizacją Spotkania i menu. Oprócz tradycyjnej zupy grzybowej, karpia z ziemniakami i kapustą z grzybami oraz ciasta, zaserwowano po raz pierwszy świąteczne „makówki”, przygotowane przez Piekarnię Tomasza Dajki w Bojszowach Nowych.

Ten kolejny Wieczór Wigilijny, pomimo niezbyt dużej frekwencji, spowodowanej miedzy innymi problemami zdrowotnymi naszych członków i sympatyków, upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Zobacz zdjęcia...

AI Website Generator