Aktualności

2022-09-28 KORČULA 2022.

Przedstawiamy relację z pobytu członków i sympatyków tyskiego Koła SEiRP oraz Kół SEiRP z Żywca i Czechowic Dziedzic, na chorwackiej wyspie Korčula, w dniach 16-23 września br.

Zobacz zdjęcia...

Informujemy, że w dniu 7.07.2022 r., na posiedzeniu Zarządu Głównego SEiRP podjęto uchwałę w sprawie nowej wysokości składki członkowskiej, która od 1.01.2023 roku wynosić będzie 60 złotych.

W załączeniu, Uchwała nr 16.VIII/ZG/2022.

W dniu 12 lipca br., w Mediatece w Tychach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. W akademii uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Tychach, mł. insp. Romanem Fitrzykiem i jego Zastępca, nadkom. Paweł Rybarczyk.

W uroczystej zbiórce, oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Miasta Tychy z prezydentem Andrzejem Dziubą, Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Straży Miejskiej oraz Prokuratury i Sądu Rejonowego.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych reprezentował Wiceprezes Zarządu Koła, kol. Mirosław Gluza.

W części oficjalnej funkcjonariusze otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie oraz nagrody pieniężne Prezydenta Miasta Tychy.

Odbył się również festyn z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych, między innymi były pokazy tresury psa policyjnego, a także pokazy funkcjonariuszy z konnego oddziału Policji, nowoczesnych radiowozów i motocykli oraz samochodu ratowniczo-gaśniczego z PSP w Tychach.

Opracował: Tadeusz Szkarłat

Zobacz zdjęcia...

W dniach 8 – 15 czerwca br., trzydziestoosobowa grupa członków tyskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych wypoczywała nad Bałtykiem, w Ośrodku Wypoczynkowym „Familijni” w Pogorzelicy, gmina Rewal.

Przy wyjeździe z Tychów towarzyszył nam dość mocny deszcz, ale już po przejechaniu ok. 100 km. pogoda zaczęła nam sprzyjać. Przez cały czas, aż do powrotu mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Oczywiście woda w morzu tradycyjnie była zimna, ale mieliśmy w naszej grupie „morsa” który skorzystał z kąpieli morskich. Pozostali mogli jedynie spacerować po pięknej plaży, opalać się i „konsumować” jod. Była możliwość uczestniczenia w wycieczce do Międzyzdrojów oraz przejażdżką nadmorską kolejką wąskotorową z Pogorzelicy do Trzęsacza.

Członkowie naszej grupy mieli także możliwość udziału w spotkaniu integracyjnym przy muzyce, a także w organizowanych turniejach, np. Familiadzie (oczywiście bez udziału kamer telewizyjnych i p. Karola Strasburgera), ale faktem jest to, że wygrała ekipa, której kapitanem był oczywiście Prezes, a w pięcioosobowej ekipie jedną z zawodniczek była jego żona Krystyna. Wygrana została przekazana na cel charytatywny.

Wszystkie opinie uczestników tych 7-dniowych wczasów były pochlebne dla organizatora, którym było Biuro Podróży „Altamira” z Giszowca.

Opracował: Tadeusz Szkarłat.

Zobacz zdjęcia...

Poniżej zamieszczamy relację Kolegi Mirosława Leszczyka, z tegorocznego, siódmego już Pikniku Weterana Policji. W tym samym miejscu i czasie, odbyło się również zebranie członków tyskiego Koła SEiRP, którzy udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrali nowy Zarząd, na kadencję 2022-26 r.

Zachęcamy do lektury i do skromnej galerii.

W dniu 15 lipca 2022 r. zmarł nagle nasz Kolega, Jan Kaleta - członek tyskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych od 2016 roku.

Uroczystości pogrzebowe zostały odprawione w dniu 25 lipca br. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, z udziałem asysty honorowej Oddziału Prewencji KWP Katowice. Nasz Kolega pochowany został na cmentarzu przy ul. Armii Krajowej w Katowicach-Piotrowicach. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyło duże grono emerytów policyjnych wraz z rodzinami.

Podinsp. w st. spocz. Jan Kaleta pracował w tyskiej Policji od 1979 roku. Był komendantem Komisariatu Kolejowego a następnie komendantem Komisariatu Policji w Lędzinach, skąd odszedł w 2002 roku na emeryturę.

Był wymagającym ale i życzliwym człowiekiem. Pomagał funkcjonariuszom w rozwiązywaniu ich problemów zarówno materialnych jak i osobistych.

Wraz ze swoją żoną, Małgorzatą brał aktywny udział w spotkaniach integracyjnych i wycieczkach organizowanych przez tyskie Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Pożegnaliśmy Go z wielkim smutkiem. Cześć Jego pamięci. Niech spoczywa w pokoju.

Built with Mobirise ‌

Free Web Site Designing Software